Piwo But w Butonierce

Zapraszamy do obejrzenia filmu z premiery piwa But w Butonierce, które powstało w browarze Piwne Podziemie z inspiracji stowarzyszenia But w Butonierce - Bespoke Social Club.

Awangarda Klasycznej Elegancji

Zapraszamy do obejrzenia filmu z imprezy Awangarda Klasycznej Elegancji, która odbyła się w Sosnowcu

Benevento nowym parterem BwB

Z przyjemnością informujemy, że do grona Partnerów wspierających Stowarzyszenie But w Butonierce dołączyła firma Benevento.

www.benevento.pl

Tylko Męska Klasyka

Zapraszamy do obejrzenia filmu z imprezy Tylko Męska Klasyka, która odbyła się w Poznaniu

Mężczyzna w świecie perfum - Pan Marcin Veith dla BwB

Panie Marcinie, skąd pojawiło się u Pana zainteresowanie tematyką perfumeryjną? Z perspektywy męskich zainteresowań to przecież bardzo niszowe hobby.

Rzeczywiście znani raczej z zamiłowania do szybkich aut, piłki nożnej i wędkowania mężczyźni niezmiernie rzadko oddają się perfumowemu hobby. Nawet jeśli perfumy nie są im obojętne, przyznawanie się do tego zwykle uważają – błędnie moim zdaniem- jako ujmę na męskim ego. Na szczęście powolutku się to zmienia, co mnie bardzo cieszy. Dla mnie perfumy były ważne od zawsze, tzn. od kiedy pamiętam. Nie umiem wytłumaczyć, dlaczego, ale już jako 10 letnie dziecko chciałem mieć i miałem swoje pachnidło (a było to „Zielonej Jabłuszko” produkcji Polleny), a zapachu „Old Spice”, którego używał znajomy moich rodziców, nie zapomnę nigdy (a trzeba pamiętać, że były to lata 80-te ubiegłego wieku, gdy na dobre perfumy mało kto mógł sobie pozwolić, a dostępne były wyłącznie za dewizy w Pewexie czy w Baltonie i to też tylko niektóre). Dziś z perspektywy czasu stwierdzam, że przyczyną mojego zainteresowania perfumami było prawdopodobnie połączenie dużej czułości na bodźce zapachowe z ogólną wrażliwością estetyczną. Podziwiam i potrafię docenić oraz podziwiam wszystko, co subiektywnie oceniam jako piękne – nie tylko wonie, ale i muzykę, film, krajobraz, przedmiot, a także piękną kobietę… Co ciekawe, to nie było nigdy tak, że interesowały mnie zapachy per se. Nie. Od początku chodziło o perfumy. Miały w sobie niezwykłą magię. Poruszały mnie. Zauważyłem też, że miały przemożny wpływ na moje postrzeganie osób je noszących i na przywoływanie wspomnień. Wciąż uważam, że poprzez odpowiedni dobór perfum możemy zmienić sposób, w jaki jesteśmy odbierani przez otoczenie, możemy też wpływać na własną ocenę swojej osoby. Co więcej - perfumy potrafią natychmiast przywołać nawet odległe wspomnienia. To jest niesamowite.

Czytaj więcej...

Sportowa Elegancja

Przedstawiamy filmową relację z imrezy "Sportowa Elegancja", która odbyła się 11 października w Mercedes Benz Warszawa.

Czytaj więcej...

Krupa&Rzeszutko - wywiad

Z wielką przyjmenością przedstawiamy wywiad z Panami Henrykiem Krupą i Karolem Rzeszutko z poznańskiej pracowni "Krupa & Rzeszutko"

Czytaj więcej...

Tylko Męska Klasyka - relacja

Z przyjemnością prezentujemy filmową relację z imprezy "Tylko Męska Klasyka" zorganizowanej wspólnie z partnerami stowarzyszenia w salonie marki Lexus. Na spotkaniu, honorowym członkiem Stowarzyszenia But w Butonierce, został wspaniały poznański krawiec, Henryk Krupa.

Czytaj więcej...

Współpraca z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie But w Butonierce podpisało umowę o formalnej współpracy z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków (http://zegarkiclub.pl/

 

 

Umowa ma charakter partnerski i dotyczy wzajemnego wspierania się w zakresie kontaktów z mediami, organizowaniu spotkań, konferencji i warsztatów. Także wzajemnego umacniania pozytywnego wizerunku Stowarzyszeń w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej.

Wywiad dla keikari.com

Zapraszamy do przeczytania wywiadu udzielonego przez prezesa Stowarzyszenia But w Butonierce dla keikari.com.

Pełen wywiad dostępny jest pod tym adresem

 

 

Wywiad z rękawicznikiem Stefano Merola

Merola 1885.jpg Merola gloves2.jpg

Damian Kot: Drogi Stefano, na forum Stowarzyszenia Bespoke Social Club koncentrujemy się na klasycznej męskiej elegancji, więc wiele marek włoskich, zaliczanych do segmentu „alta moda” jest nam znanych. Ponieważ jednym z naszych celów jest wspieranie rzemieślników, jestem bardzo zadowolony, że znalazłem waszą rodzinną firmę i dzisiaj mam sposobność przedstawić rękawiczki Merola polskim miłośnikom elegancji.

Stefano Merola: Bardzo tobie dziękuję. Faktycznie to ciekawa okoliczność do poznania małej, luksusowej marki, która produkuje rękawiczki dla dużych firm takich jak np. Kiton czy Lamborghini*.

DK: Jak pamiętam właśnie odwiedziłeś targi Pitti Uomo. Widziałem wiele zdjęć bloggerów, stylistów i zwykłych ludzi. Prawie nikt nie nosił rękawiczek! Oczywiście pogoda we Włoszech była łagodna w te dni, ale wydaje się, że obecnie rękawiczki są produktem niszowym. Mam rację? W roku 1885, kiedy rodzina Merola założyła biznes, sytuacja była całkowicie inna …

SM: Całkowicie masz rację, w zasadzie rękawiczki były noszone przez wyższe warstwy społeczeństwa. Po kryzysie lat siedemdziesiątych, pozycja marki Merola na rynku zmniejszyła się, ale nie można rękawiczek całkowicie pominąć. O ile nie są one istotne w całym twoim wyglądzie, potrzebujesz ich do uzupełnienia wyglądu, jeżeli chcesz być prawdziwym dżentelmenem od stóp do głów. Poza tym, jestem przekonany, że tak długo jak ludzie rodzą się z parą rąk, rękawiczki Merola zawsze będą obecne!

DK: Jak można, na pierwszy rzut oka rozpoznać rękawiczki z najwyższej półki? Co jest najważniejsze? Czy najlepsze rękawiczki są robione ze skóry koziej? Widziałem stary plakat Merola; dama z koziołkiem na dłoni…

SM: Po pierwsze, skóra musi być odpowiednio selekcjonowana, aby odpowiadała kryteriom jakości. Po drugie, rzemieślnicy muszą rozpracować skórę w dłoniach, aby uczynić ją elastyczną. Po trzecie, potrzebujesz dobrego projektanta, aby pozyskać czynnik wyróżniający twój produkt na tle produktów rynku masowego. Co do skór na rękawiczki to: nappa jest skórą jagnięcą z Włoch, skóra jelenia pochodzi z Ameryki Północnej podczas, gdy skóra z pekari oraz z kapibara pochodzi z Ameryki Południowej.

DK: Jaki jest Twój ulubiony model rękawiczek z oferty Merola?

SM: Królem rękawiczek jest model ze skóry pekari, ręcznie zszywany, z miękką i ciepłą kaszmirową podszewką. 

Merola gloves.jpg

DK: jaka jest najbardziej ekstrawagancka para rękawiczek wyprodukowana przez firmę? Czy merola używa skór egzotycznych lub aplikacji z kamieni szlachetnych?

SM: w pewnym sezonie pokazaliśmy kolekcję ze skór egzotycznych. Wykorzystane zostały skóry węgorza, strusia i krokodyla. Ale myślę, że współcześnie dostępnych jest tak wiele różnych metod drukowania wzoru na skórach typu nappa, że można uzyskać np. efekt skóry węża właśnie drukując ją. 

Merola gloves3.jpg

DK: Przeczytałem, że rękawiczki Merola są bardzo dobrze znane w Hollywood. Kiedy rękawiczki Merola pojawiły się w filmie po raz pierwszy?

SM: Robiliśmy rękawiczki np. do Titanica, zdobywcy Oscara miedzy innymi w kategorii Best Costume Design. Robienie rękawiczek dla Kate Winslet i Leonardo Di Caprio było niesamowite. Wszystko zaczęło się jednak od mojego dziadka, który zrobił rękawiczki dla Audrey Hepburn, do filmu Rzymskie Wakacje (Roman Holiday; 1953).

Merola gloves kate winslet leonardo dicaprio.jpg

DK: jeden z czytelników naszego forum ma pytanie techniczne – jak powinno się przechowywać i dbać o rękawiczki? Jeden z moich kolegów używa pralki!

SM: Rękawiczki powinny być przechowywane w miejscu gdzie jest powietrze (tzn. nie powinno się przechowywać rękawiczek np. w plastikowych, zamkniętych pudełkach – przyp. DK). Co do czyszczenia, jeżeli potrafisz, możesz zrobić to sam, ale naszym klientom sugerujemy czyszczenie jedynie przez firmy zajmujące się tym profesjonalnie.

DK: Stafano, bardzo dziękuję za wywiad.

SM: Dziękuje również!

* - inne firmy oferujące rękawiczki produkowane przez firmę Merola to np: Lotus, Holland & Holland, Bergdorf Goodman, Brioni, Testoni, Fratelli Rossetti, Samsung Fashion

więcej informacji o firmie na stronie: http://www.merolagloves.it/index.php?lang=en

Rękawiczki Merola w filmie Koneser (tytuł oryginału: The best offer / La migliore offerta; 2013)

Merola gloves in the best offer.jpg

Wielka Renowacja 16.11.2013

Zapraszamy na WIELKĄ RENOWACJĘ !

Tym razem gościmy w Cechu Rzemiosł Skórzanych im. Jana Kilińskiego. Niewiele osób wie, że kilka kroków od Starego Miasta mieści się Cech i prowadzone od 40 lat muzeum z eksponatami butów i wyrobów kaletniczych jakich nie znajdziecie nigdzie w Polsce. Zintegrujemy się dokonując renowacji wybranych eksponatów z ekspozycji (...)


więcej informacji na Forum:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2174-wielka-renowacja-16112013-g-1400-1700-warszawa/

 

Stowarzyszenie w Dzień Dobry TVN

screen z dzien dobry tvn

 

Miło nam poinformować, że członkowie Stowarzyszenia But w Butonierce byli dzisiaj gośćmi programu Dzień Dobry TVN.

 

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu pod adresem: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/eleganci-butonierka-i-melonik,98620.html

 

Aktówka Stowarzyszeniowa

Stowarzyszenie But w Butonierce zrealizowało swój kolejny projekt forumowy - wysokiej jakości aktówkę o klasycznym wzornictwie. 

Zapraszamy do przeczytania recenzji jedngo z członków naszego Stowarzyszenia, który podzielił się swoimi wrażeniami po otrzymaniu finalnego produktu. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem

 

Zakończono konkurs "150 lat z Harrisons"

Miło nam poinformować o zakończeniu konkursu organizowanego wspólnie z firmą Harrisons of Edinburgh, którego celem było stworzenie unikalnego i niepowtarzalnego wzoru materiału tweedowego. Szczęśliwy zwycięzca w nagrodę otrzymał materiał tweedowy na garnitur.

Szczegóły z tego zamówienia już wkrótce! Reszta nagrodzonych uczestników otrzymała unikatowe egzemplarze reedycji książki "Guide to weaves & designs". Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa na naszym forum w następnych, nadchodzących konkursach! 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczególami konkursu i wszystkimi pracami klikając na ten link