Kontakt

 

Stowarzyszenie "BUT W BUTONIERCE - BESPOKE SOCIAL CLUB"
ul. Złota 7 lok. 18
00-019 Warszawa
KRS 0000429699


Kontakt z zarządem: zarzad(at)butwbutonierce.pl
Sprawy techniczne: admin(at)butwbutonierce.pl
Inne: info(at)butwbutonierce.pl

Oferta

Realizując swoją misję dotyczącą krzewienia wiedzy o męskiej elegancji, jej historii oraz kultury, stowarzyszenie But w Butonierce oferuje:

  • Szkolenia tematyczne z zakresu męskiej elegancji oraz stylu życia – otwarte oraz zamknięte, np. firmowe
  • Spotkania z wytworcami ciekawych produktów oraz intrygującymi ludźmi reprezentującymi profesje związane nie tylko z męską elegancją
  • Dostęp do produktów i usług tworzonych wyłącznie dla członków Stowarzyszenia i użytkowników forum internetowego
  • Wsparcie eleganckiego mężczyzny w postaci forumowego Przewodnika Miejskiego – skarbnicy wiedzy o producentach i markach z Polski i świata
  • Dla wszystkich użytkowników forum internetowego – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami fundowanymi przez partnerów Stowarzyszenia
  • Działania marketingowe na rzecz utalentowanych polskich rzemieślników i przedsiębiorców

 

But w Butonierce

But w Butonierce BSC to stowarzyszenie, które skupia miłośników klasycznej elegancji. Promujemy nie tylko elegancki wizerunek, lecz także postawę i nastawienie wobec życia – etykietę i savoir vivre.

BwBWspieramy rzemieślników oraz sprzedawców towarów i usług, dla których jakość i zadowolenie klienta są priorytetem. Żyjąc w czasach masowej produkcji, staramy się odkrywać tych niewielu pozostałych, tajemniczych mistrzów interesujących nas profesji związanych z elegancją i stylem życia.

Cenimy zarówno kunszt włoskich mistrzów igły, jak i krawców z londyńskiej Savile Row. Podziwiamy niszowe destylarnie szkockiej single malt whisky, dyskutujemy o jakości butów ze starego i nowego świata, ale najbardziej na sercu leży nam odrodzenie świetności polskich rzemieślników, którzy przed laty również słynęli na świecie. Dziś tych wybitnych została garstka. Niektórzy doskonale odnaleźli się w nowych realiach, inni zaś potrzebują w tym wsparcia. Jedni i drudzy zasługują na naszą uwagę.

Nasze stowarzyszenie prowadzi największe w Polsce forum dyskusyjne o klasycznej męskiej elegancji, którego zasoby są do dyspozycji wszystkich. Promujemy eleganckie życie, rozrywki i spędzanie wolnego czasu. Od sportów, rekreacji i hobbies po jedzenie, używki czy gadżety. Tych, którzy lubią cieszyć się życiem na wysokim poziomie, z pożytkiem dla siebie i szacunkiem dla innych, zapraszamy na imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Członkostwo

Członkostwo zwykłe

W szeregi naszego stowarzyszenia zapraszamy szczególnie osoby związane z obszarami życia, którymi się zajmujemy. Wszystko, co związane z elegancją, stylowym życiem, tradycyjnym rzemiosłem czy sztuką może znaleźć u nas swoje miejsce. Jeśli chcesz realizować swoje cele wspólnie z nami, wystarczy, że zdobędziesz rekomendację dwóch spośród członków. Uczestnictwo w naszym stowarzyszeniu daje możliwość udziału w imprezach (spotkania, targi, konferencje), które organizujemy oraz korzystania ze specjalnych ofert, które przygotowują dla nas nasi partnerzy i przyjaciele. Członkowie stowarzyszenia mogą też głosować w wyborach do jego władz. Dżentelmeni nie rozmawiają co prawda o pieniądzach, ale tak, mamy też składki członkowskie.

Obowiązkiem członka naszego stowarzyszenia jest też działać na rzecz realizacji naszych celów i brać aktywny udział w działalności Buta w Butonierce.

Członkostwo wspierające

But w Butonierce BSC działa w oparciu o partnerów, nazywanych też członkami wspierającymi. Są to osoby fizyczne i prawne, które nie tylko płacą składki, lecz także przekazują nam wsparcie finansowe lub rzeczowe. Warunki tego rodzaju wsparcia określane są za każdym razem indywidualnie.

Nasi partnerzy to wytwórcy luksusu – niektórzy spośród najwybitniejszych w Polsce przedstawicieli branż związanych z profilem naszej działalności, pracownie rzemieślnicze oraz producenci.

Członkowie wspierający mogą także – przez przedstawicieli – brać udział w walnym zgromadzeniu stowarzyszenia, gdzie zabierają głos doradczy. Oczywiście poza tym cieszą się wszystkimi przywilejami, które mają członkowie zwyczajni stowarzyszenia.

Sympatycy i ambasadorowie

Jeśli deklarujesz poparcie dla naszych celów i sam je propagujesz, ale z jakichś powodów nie chcesz być formalnym członkiem stowarzyszenia, możesz zostać jego sympatykiem. Sympatycy nie mają wszystkich obowiązków i przywilejów, które przysługują członkom stowarzyszenia, ale działamy razem dla wspólnego celu. Czasem osoby szczególnie zasłużone, których wkład w promowanie elegancji i stylowego życia bardzo doceniamy, mogą otrzymać od nas tytuł ambasadora stowarzyszenia.

Home-filozowanie

But w Butonierce BSC to stowarzyszenie, które skupia miłośników klasycznej elegancji. Promujemy nie tylko wizerunek, lecz także postawę i nastawienie wobec życia, które dzisiaj – niesłusznie – uważane są za przynależące do przeszłości. Nie jesteśmy klasą próżniaczą – nie próżnujemy.

Jakość i elegancja wymagają indywidualnego podejścia, przedkładamy więc rzemieślniczy trud nad maszynową masówkę. Dlatego cenimy i promujemy krawców, szewców, zegarmistrzów czy jubilerów, na których dzieła składają się lata praktyki, a nie sprytny biznesplan i marketingowe wybiegi.

Cenimy kunszt krawców z londyńskiej Savile Row czy włoskich mistrzów w produkcji obuwia, ale najbardziej na sercu leży nam odrodzenie świetności polskich rzemieślników, którzy przed laty również słynęli na świecie. Dziś tych wybitnych została garstka – chcemy im pomóc odnaleźć się w nowych realiach.

O smaku życia nie decydują jednak przedmioty, ale ludzie, którzy nas otaczają i piękno, które nosimy w sobie. Propagujemy więc aktywne i eleganckie spędzanie czasu – nie tylko wolnego. Wierzymy, że w każdym człowieku drzemie elegant, tylko czasem trzeba mu pomóc wyjść na zewnątrz.

Więcej artykułów…

  1. Stowarzyszenie