Home-filozowanie

But w Butonierce BSC to stowarzyszenie, które skupia miłośników klasycznej elegancji. Promujemy nie tylko wizerunek, lecz także postawę i nastawienie wobec życia, które dzisiaj – niesłusznie – uważane są za przynależące do przeszłości. Nie jesteśmy klasą próżniaczą – nie próżnujemy.

Jakość i elegancja wymagają indywidualnego podejścia, przedkładamy więc rzemieślniczy trud nad maszynową masówkę. Dlatego cenimy i promujemy krawców, szewców, zegarmistrzów czy jubilerów, na których dzieła składają się lata praktyki, a nie sprytny biznesplan i marketingowe wybiegi.

Cenimy kunszt krawców z londyńskiej Savile Row czy włoskich mistrzów w produkcji obuwia, ale najbardziej na sercu leży nam odrodzenie świetności polskich rzemieślników, którzy przed laty również słynęli na świecie. Dziś tych wybitnych została garstka – chcemy im pomóc odnaleźć się w nowych realiach.

O smaku życia nie decydują jednak przedmioty, ale ludzie, którzy nas otaczają i piękno, które nosimy w sobie. Propagujemy więc aktywne i eleganckie spędzanie czasu – nie tylko wolnego. Wierzymy, że w każdym człowieku drzemie elegant, tylko czasem trzeba mu pomóc wyjść na zewnątrz.